Hakkımızda

  

Art Vision Gallery, Hans Otto Nagel’in sanata karşı duyduğu sevgi ve hayranlık üzerine kurduğu bir sanat alanıdır. Genç yaştan itibaren bir sanat eseri koleksiyoncusu olan H. Otto Nagel’in amacı sanatçıları ve sanatsal üretim süreçlerini desteklemektir. 2016 yılında Uniq İstanbul’da  bir sanatçı atölyesi olarak kurulan Art Vision Gallery’nin amacı ise sanatçılar için bir alan yaratmak olduğu kadar sanatçılar ile sanat severleri bir araya getiren bir sanat alanı olmaktır.  2019 yılı itibariyle Art Vision Gallery, sanatçılara ve sanat severlere farklı seçenekler sunan bir sanat alanı ve galerisi olarak varlığına devam edecektir. Art Vision Gallery galerinin Sanat Direktörlüğünü  yürüten sanatçı Maria Wirth ve Berlin ArtStudio Maria Wirth ile de işbirliği içindedir. 


Art Vision Gallery’nin alanı sanatçılar için bir atölye, sanat galerisi, sanat kütüphanesi ve toplantı alanından oluşmaktadır. Uniq İstanbul’un içerisinde konumlanması sebebiyle Art Vision Gallery çok geniş bir alanda eser sergileme olanağına sahiptir. Galerinin lokasyonu aynı zamanda  iş hayatının stresinden kaçıp dinlenilebilecek özel ve huzurlu bir alan yaratmayı mümkün kılmıştır.  

 

Atölye alanı çoğunlukla atölyenin ve galerinin desteklemekte olduğu sanatçılar  tarafından kullanılmaktadır. Atölyede çalışmak isteyen yeni sanatçılar için de galerinin sunduğu çeşitli seçenekler mevcuttur. Atölye ve galeri sanatsal üretim süreçlerini gözlemlemek, sanatçılarla tanışmak  ve sohbet etmek, kütüphaneden faydalanmak isteyen, bir sanat alanında vaktini değerlendirmek isteyen tüm ziyaretçilere açıktır. 

 

Toplantı alanı sanatçı söyleşileri, seminer, sunum ve her yaşa uygun atölye çalışmaları gibi etkinliklere ev sahipliği yapması amacıyla düzenlenmiştir. Bu etkinliklerin bir kısmı galeri tarafından düzenlenmekle birlikte, özel etkinlikler için de farklı seçenekler mevcuttur.

 

Sanatı ve sanatçıyı desteklemeyi amaçlayan Art Vision Gallery her yaştan sanatsevere açıktır. Sorularınız, sanatçılarla tanışma talepleriniz, galerinin sunmakta olduğu hizmetler, seçenekler ve özel etkinlikler hakkında bilgi edinmek için lütfen Galeri Direktörü, Aslı Sabuncu ile iletişime geçiniz.  


ArtStudio Maria Wirth

BERLIN

  

2017 yılının Nisan ayında Berlin- Charlottenburg’da açıldığından beri ArtStudio Maria Wirth çok katmanlı sergileri, duyumsal tecrübeler ve yansıtıcı düşünme alanları yaratabilmeye ve bu alanları sevmeye yönelik sanat suareleri ile tanınıyor. 


Galeri aynı zamanda, görsel sanatlar ve sanatçılar ile müzik, edebiyat, dans ve çeşitli performans sanatlarının etkileşimlerini destekleyen bir mekân olaraksa önemli bir noktada konumlanıyor. 


Bir araya getirilen sanatçılar ve eserler kadar sergilerin temaları da görünen estetik ve teknik özelliklerin çok ötesinde,  izleyiciye felsefi, kültürel, tarihsel ve psikolojik sorular sordurmayı amaçlıyor. 


Mekân 2019 yılı Nisan ayından beri Hans Otto Nagel’in özel sanat koleksiyonu olan Otto Nagel Art Collection’a da ev sahipliği yapıyor. 

Ayrıntılar

 

ArtStudio Maria Wirth

Niebuhrstrasse 71

10629 Berlin

maria-wirth.com

+49 172 1642919

info@maria-wirth.net


 

Çalışma Saatleri

Cumartesi:  15:00-19:00

Sergiler Sırasında: DO-SO 15:00-19:00

Veya özel randevu ile.

  Her iki lokasyon da sanatsever Hans Otto Nagel tarafından kurulmuş ve halen desteklenmektedir. 35 yıldan uzun süredir devam eden uluslararası iş yaşantısı ile birlikte Otto Nagel zamanının, ilgisinin ve sevgisinin büyük bir bölümünü her zaman sanata adamıştır. 

image29
image30
image31